top

سرمقاله

بهار ميشود


بهار از بيرون و در درون باز ميتابد، غنچه هاي پژمرده دل را پيام زنده شدن و تازه شدن ميرساند، تيره گي هاي ناشي از جنگ و خشونت را مي تاراند و رخوت باقي مانده از برتري خواهي و انحصار را از احساس و انديشه مي زدايد.
بي جهت نيست که شاعران، نقاشان و نغمه سازان و در مجموع همه مردم دلبسته بهار ميشوند، چون بهار به تعبير قرآن، يکي از آيات زنده شدن بعد از مرگ است.

ادامه مطلب...

شمارشگر

ما 70 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

شماره مسلسل 3166

MTN

.سرپرست ولایت غزنی با تأکید بر اینکه مؤسسات خارجی در افغانستان به صورت درست و شفاف کار نمی‎کنند، گفت: یک مؤسسه خارجی اخیراً 3 میلیون دالر در غزنی اختلاس کرده است.
موسی خان اکبر‎زاده سرپرست ولایت غزنی در گفتگو با یک خبرگزاری خارجی در کابل گفت: مؤسسه (سی. سی. آی) در پروژه‎های اخیر خود در این ولایت 3 میلیون دالر اختلاس کرده است.
مؤسسه سی. سی. آی زیر نظر اداره توسعه‎ امریکا (یو. اس. آی. دی) کار می‌کند و پول‌های کمکی را در پروژه‎های توسعه‎ای در چندین ولایت افغانستان به مصرف می‎رساند.
اکبرزاده افزود: این مؤسسه در قراردادهای اخیر اختلاس‎های بزرگی انجام داده و در برخی پروژه‎ها که مقداری کمی پول مصرف کرده مبالغ را بالاتر نوشته و حساب کرده است.
وی افزود: این مؤسسه برای مناطق «مقر»، «گیلان» و «قره‎باغ» ولایت غزنی کمک‎های توسعه‎ای از نهادهای بین‎المللی جمع‎آوری کرده و در این مناطق اقدام قابل توجهی انجام نداده است.
اکبرزاده تأکید کرد: یکی از پروژه‎هایی که این مؤسسه در ولایت غزنی اجرا کرده پروژه بازسازی یک جاده بوده که بیش از 8 هزار دالر در آن مصرف نشده اما این مؤسسه آن را 80 هزار دالر نوشته و محاسبه کرده است.
این مقام ارشد غزنی در ادامه گفت: موسسه سی. سی. آی از 18 ماه قبل در 3 منطقه ولایت غزنی مشغول کار بوده و اما تاکنون جواز کار ندارد.
وی تصریح کرد: با وجود آن که مقامات غزنی خواستار ارائه جواز توسط این مؤسسه شده اما این مؤسسه تاکنون جواز خود را ارائه نکرده و همچنین بررسی عملکرد این مؤسسه نشان می‎دهد که 10 درصد بودجه دریافتی را مصرف نکرده و اقدامات مؤثری نیز نداشته است.
سرپرست ولایت غزنی در ادامه گفت: مؤسسه سی. سی. آی مدعی شده که در 3 منطقه ولایت غزنی آموزشگاه‎های نجاری، خیاطی و سواد آموزی برگزار کرده و در بخش‎های ایجاد آموزشگاه‎ها، روابط و همکاری میان دولت و ملت و بازسازی فعالیت می‎کند.
اکبرزاده افزود: هیچ یک از این ادعاها صحیح نیست و بررسی‎ها نشان می‎دهد که این مؤسسه هیچ اقدامی انجام نداده است.
وی در پایان گفت: به دلیل اختلاس‎هایی که این مؤسسه انجام داده باید به لوی سارنوالی معرفی شود و وی به اداره سازمان‎های محلی از این اختلاس‎ها شکایت کرده است.
«سید لطف‎الله» رئیس اقتصاد ولایت غزنی با تأیید سخنان سرپرست ولایت غزنی اعلام کرد: هیچ مؤسسه‎ای در این اداره به نام مؤسسه سی. سی. آی به ثبت نرسیده است.
این در حالی است که مؤسسات خارجی در افغانستان طی چندین سال گذشته بارها متهم به اختلاس‎های بزرگ شده و گفته می‎شود که اکثر این مؤسسات بودجه را به صورت مناسب مصرف نکرده و آنها را اختلاس می‎کنند.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

Copyright © 2014. All Rights Reserved.