top

سرمقاله

بهار ميشود


بهار از بيرون و در درون باز ميتابد، غنچه هاي پژمرده دل را پيام زنده شدن و تازه شدن ميرساند، تيره گي هاي ناشي از جنگ و خشونت را مي تاراند و رخوت باقي مانده از برتري خواهي و انحصار را از احساس و انديشه مي زدايد.
بي جهت نيست که شاعران، نقاشان و نغمه سازان و در مجموع همه مردم دلبسته بهار ميشوند، چون بهار به تعبير قرآن، يکي از آيات زنده شدن بعد از مرگ است.

ادامه مطلب...

شمارشگر

ما 71 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

شماره مسلسل 3166

MTN

.


 جری رابینسون :  چرا امریکا به افغانستان حمله کرد و چرا علی‌رغم هزینه‌های سنگین حضور نظامی در آنجا (حدود 2 میلیارد دالر در هفته) همچنان آنجا است؟
 خوب برای بنده و بسیاری از محققان سراسر دنیا این مسجل شده است که ادعای «جنگ با تروریزم» یک ادعای کاملا دروغ بود، چرا که حادثه‌ی 11 سپتامبر یک عملیات فریب بود که به وسیله‌ی عوامل موساد و با همکاری طبقه‌ی مسلط اقتصادی امریکا اجرا شد (فقط به عنوان یک سند، 200 جاسوس اسرائیلی در طول سال 2001 در امریکا دستگیر شدند و به وسیله‌ی مایکل چرتاف، مسئول صهیونیست دایره‌ی جنایی قوه‌ی قضاییه امریکا قبل از محاکمه فراری داده شدند!).
اسامه بن لادن نیز به اذعان خود اف.بی.آی. هیچ ارتباط قابل اثباتی با این حادثه نداشت. همچنین او به احتمال بسیار زیاد در انتهای سال 2001 در اثر بیماری کلیوی و یا سندروم مارفان به مرگ طبیعی مرده است. (در صورت درخواست می‌توانم خوانندگان را به مستندات مفصل پشتیبانی‌کننده از دیدگاههای بالا ارجاع دهم). اما امریکا طی بیش از یک دهه متعاقب حمله به افغانستان تظاهر می‌کرد که در کوه‌ها به دنبال بن لادن بوده است!
با توجه به واقعیات بالا، پس چرا امریکا به عراق حمله کرد؟ به نظر بنده مثل بسیاری دیگر از محققین اقتصاد سیاسی جهانی، شعار امریکایی «رد پول را بگیر» تمام ماجرا را توضیح می‌دهد!
در پایین، نقشه‌ی صدها معدن دست‌نخورده‌ی افغانستان را می‌بیند که تا همین اخیر عموم مردم دنیا چیزی از آن‌ها نمی‌دانستند. این معادن (اعم از طلا، آهن، لیتیوم، ...) دارای ارزشی حدود 3 تریلیون دالر می‌باشند و بدین ترتیب برای دهه‌ها می‌توانند منبعی سرشار از سود برای شرکت‌هایی باشند که آن‌ها را استخراج می‌کنند.
همچنین افغانستان کشوری است که بر روی مسیر خط لوله‌ی انتقال منابع گازی سرشار دریای خزر به اقتصادهای نوظهور آسیای مرکزی (هند و چین) قرار دارد. به دست آوردن قراردادهای احداث این خط لوله‌ها نیز سودسرشاری را برای شرکت‌های امریکایی و اروپایی فعال در عرصه‌ی تأسیسات نفت و گاز به ارمغان خواهد آورد.
کنترول این تأسیسات و منابع نیز در نهایت سلطه‌ی اقتصادی و سیاسی پایدار این شرکت‌ها را بر خاورمیانه رقم خواهد زد! این واقعیات نشان می‌دهد که چرا برای نخبگان اقتصادی غرب (اعم از سرمایه‌داران یهودی طرفدار اسرائیل) دسیسه‌ای بزرگ مثل 11 سپتامبر و دروغ‌های در مورد نقش القاعده و صدام در تروریزم برای وادار کردن افکار عمومی و ارتش امریکا به لشکرکشی به خاورمیانه ارزشش را داشت! لذا این جنگ‌ها نیز مثل همه‌ی جنگ‌های دیگر در تاریخ دنیا، اصالتا با هدف سلطه‌ی اقتصادی بر منابع کره‌ی زمین انجام شد! منتها نخبگان اقتصادی امریکا قصد داشتند با حادثه‌ی 11 سپتامبر زمینه‌ی روانی لازم برای سلطه بر کل خاورمیانه را به طور یکجا ایجاد کنند! هزینه‌ی این جنگ‌ها نیز طبق معمول از محل بودجه‌ی عمومی دولت امریکا و متحدینش (یعنی در واقع پول مالیات دهندگان) تأمین می‌شود.


نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

Copyright © 2014. All Rights Reserved.