top

سرمقاله

بهار ميشود


بهار از بيرون و در درون باز ميتابد، غنچه هاي پژمرده دل را پيام زنده شدن و تازه شدن ميرساند، تيره گي هاي ناشي از جنگ و خشونت را مي تاراند و رخوت باقي مانده از برتري خواهي و انحصار را از احساس و انديشه مي زدايد.
بي جهت نيست که شاعران، نقاشان و نغمه سازان و در مجموع همه مردم دلبسته بهار ميشوند، چون بهار به تعبير قرآن، يکي از آيات زنده شدن بعد از مرگ است.

ادامه مطلب...

شمارشگر

ما 71 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

شماره مسلسل 3166

MTN

.

                  
                                                                                                           رامین(شاهین)

بیشتر از یک و نیم دهه میشود که نه تنها کشور ما افغانستان بلکه سراسر جهان با هیولای خون آشام بنام تروریزم دست وپنجه نرم میکنند. این طاعون قرن به گونه های مختلف و طریقه های گوناگون در گوشه و کنارجهان از بشریت قربانی گرفته وطی این مدت زمان نه تنها که صدهاهزار انسانهای بیگناه اعم از زن، مرد ، پیر ، جوان و حتا اطفال بیگناه را به شیوه های بیرحمانه و غیر انسانی بکام مرگ برده بلکه شهرها، روستاها ، مناطق و حتا آثار و گنجینه های تاریخی و باستانی را به خاک یکسان نموده و هنوز هم این جنایات و خونخواری شان ادامه دارد. این پدیده ای شوم که تحت نامها و عناوین مختلف مانند طالب ، القاعده ، داعش و ...... ظاهراً تحت نقاب اسلام و به هدف استیلا و بقای دین اسلام از بعضی کشورهای اسلامی بخصوص کشور پاکستان ظهورنموده بجای کشورهای غیرمسلمان و به اصطلاح کفری برعکس ممالک اصیل اسلامی را هدف قرار داده و در اصل برای نابودی و بدنام ساختن اسلام در انظارجهانیان کمر بسته اند که کشور ما افغانستان یکی از اهداف عمده واساسی این طاغیان بوده و بیشتر از یک ونیم دهه میشود که از سرزمین ما قربانی گرفته و مردم مارا به بیرحمانه ترین و فجیح ترین اشکال چون قتل و کشتارهای دسته جمعی با حمله های تروریستی و انتحاری ، به گلوله بستن های گروهی ، سربریدن ها ، انفجار دادن توسط ماین و......به خاک و خون میکشاند. چنانچه چهارشنبه گذشته این جانیان قرن با یک حمله وحشیانه و بدور از تمام اخلاق اسلامی و انسانی بالای مکان که تماماً انسانهای بیگناه و بی دفاع در آنجا بسر میبردند یعنی شفاخانه سردارمحمد داودخان "جایکه صدها انسان نیمه جان به امید زنده شدن و زنده گی کردن روی نیمکت ها افتاده و صدها انسان دیگر فرشته گونه صبح وقت برای مداوا و تلاش بخاطر زنده ماندن و بهتر شدن آنها آمده بودند "ده هاتن از هموطنان بیگناه مارا به شهادت رسانده و ده هاتن دیگر را مجروح نموده یکبار دیگر شقاوت و قساوت شان را به نمایش گذاشتند. این اولین و آخرین جنایت این جانیان نبوده بلکه به صد ها همچون جنایات را در گوشه و کنار کشور ما انجام داده اند که نام بردن و یاد آوری آن حادثه ها جز غم و اندوه چیزی دیگری را در اذهان مردم ما تداعی نمیکند. ولی دیگر از این ددمنشان و بی باوران به انسانیت و اسلامیت جای گله و شکوه نبوده چرا که اینها به هیچ اصل وقانون پابند نبوده و به هیچ دین واندیشه ای معتقد نمیباشند چون با تقبیح نمودن و نفرین فرستادن به اعمال اینها جنایات شان کاهش نیافته و با اتحاف دعا به ارواح شهدا دیگر آنها زنده نشده و زخمهای هموطنان ما التیام نمیابد . فقط یگانه راه نجات و مهار این هیولا مبارزه قاطعانه حکومت با این پدیده منحوس بوده و همکاری صادقانه مردم با نیروهای امنیتی شان نیز در امر پیروزی و موفقیت در این مبارزه نیز شرط حتمی میباشد  و در کنار آن تعهد و مصمم بودن صادقانه ای جامعه جهانی بخصوص ایالات متحده امریکا که در رأس ائتلاف ضد تروریزم قرار داشته و بیش از یک و نیم دهه میشود برای این امر به افغانستان آمده و با هزینه های هنگفت و از دست دادن جان صدهاتن فرزندان امریکائی مصروف مبارزه با تروریزم میباشد گزینه و شرط دیگر فایق آمدن به این امر است تا برای حفظ آبرو و حیثیت سیاسی اش در سطح جهان در امر ازمیان برداشتن بنیادی تروریزم اقدام قاطعانه و صادقانه نمایند .  در حالیکه نه تنها افغانها بلکه تمام جهانیان بخوبی میدانند که مرکز و لانه اصلی دهشت افگنی و تروریزم در کجا بوده و کیها این پدیده را تمویل و حمایت مینمایند.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

Copyright © 2014. All Rights Reserved.