top

سرمقاله

بهار ميشود


بهار از بيرون و در درون باز ميتابد، غنچه هاي پژمرده دل را پيام زنده شدن و تازه شدن ميرساند، تيره گي هاي ناشي از جنگ و خشونت را مي تاراند و رخوت باقي مانده از برتري خواهي و انحصار را از احساس و انديشه مي زدايد.
بي جهت نيست که شاعران، نقاشان و نغمه سازان و در مجموع همه مردم دلبسته بهار ميشوند، چون بهار به تعبير قرآن، يکي از آيات زنده شدن بعد از مرگ است.

ادامه مطلب...

شمارشگر

ما 21 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

شماره مسلسل 3166

MTN

.

مواد لازم
۱- چای سبز  نیم گیلاس (از چای استفاده میکنیم که چند لحظه  بعد از دم کردن خود سرخ میکند.)
۲- آب  ۵ یا ۶ گیلاس
۳- هیل  برای خوش بوی.
۴- شیر  الی ۴ لیتر
۵- سودا پولی نیم قاشق خورد برای تعیین رنگ خیلی مهم است .
۶- قیماق بقدر لازم قیماق وطنی یا قیماق ها ی دیگر
طرز تهیه :

۶ گیلاس آب و نیم گیلاس چای سبز در بین ظرف روی حرارت میگذاریم .به جوش بیاید . سپس  نیم قاشق پولی‌  انداخته خوب جوش بدهید .تا که رنگ جگـری  تاریـک را به خودبگیرید. بعدا در بین ظزف  دیگر کمی آب انداخته توسط ملاقه کم کم چای را طوریکه ملاقه از سر دیگ بلندتر گـرفته شود و کم کم چای بالای  آب علاوه گردد  .
که این عمل را  با د گردان گویند. به‌ همین شکل ۷ با ر آب گرفته با د میکنیم از یک ظرف با دگر ظرف سپس آب رادوباره بجوش آورده بعدا شیررا انداخته و بوره هیل اندخته لیکن نگذارید جوش بیاید .

باید گفت چهار لیتر شیر را یکباره علاوه نکنید ! مقدار شیر را نظر با رنگ قیماق چای تعیین کنید . رنگ قیماق چای باید رنگ قشنگ گلابی رنگ  به خود بگیرد . شیر تهیه شده را در گیلاس ها ریخته و قدری  قیماق را بالایش علاوه میکنیم ، قیماق چای آماده صرف میشود.

طرز تهیه بولانی ماشی

مواد لازم

۱-  آرد ترمیده  یک کیلو،۲-   ماش دو پیمانه، ۳-  روغن ،  نمک، ۵-  پیاز دو عدد، ۶-  آب
طرز تهیه

آرد را با آب شیر گرم  نمک و دو قاشق روغن مایع خمیر نمائید .خمیر بولانی باید زیاد سخت نباشد . به آسانی هموار گردد . خمیر را بگذارید استراحت نماید . مقداری ماش را شسته آب پز طبخ نماید . روغن را داغ نموده پیاز را ریزه نموده با روغن سرخ نماید . آب ماش را بر طرف نموده روی روغن و پیاز علاوه نماید .مقداری آب بالای آن ریخته بگذارید ماش با روغن و پیاز مخلوط گردد . ماش تهیه شده را از روی حرارت دور نموده بگذارید سرد گردد .

ذغاله های کوچک از خمیر برداشته مدور نازک هموار نموده و به مناصفه خمیر ماش را هموار نموده و بولانی را شکل نیم دایره محکم ببندید هنگام بریان نمودن باز نشود .
بعد پر نمودن بولانی ها را پشت و روی در بین روغن سرخ نموده و نوش جان نماید .

 

 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

Copyright © 2014. All Rights Reserved.