top

سرمقاله

بهار ميشود


بهار از بيرون و در درون باز ميتابد، غنچه هاي پژمرده دل را پيام زنده شدن و تازه شدن ميرساند، تيره گي هاي ناشي از جنگ و خشونت را مي تاراند و رخوت باقي مانده از برتري خواهي و انحصار را از احساس و انديشه مي زدايد.
بي جهت نيست که شاعران، نقاشان و نغمه سازان و در مجموع همه مردم دلبسته بهار ميشوند، چون بهار به تعبير قرآن، يکي از آيات زنده شدن بعد از مرگ است.

ادامه مطلب...

شمارشگر

ما 76 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

شماره مسلسل 3166

MTN

.در شب اول از هفته سیزدهم رقابت های لیگ برتر اسپانیا موسوم به لالیگا، شب گذشته چند دیدار برگزار شد که در مهمترین آن، رئال مادرید صدر نشین مهمان مالاگا بود.
این دیدار در نهایت با پیروزی دشوار ۲ بر ۱ به سود رئال مادرید به پایان رسید و رئالی ها با کسب سه امتیاز، شانزدهمین پیروزی پیاپی شان را جشن گرفتند که یک رکورد برای این باشگاه محسوب می شود.
در این دیدار کریم بنزما در دقیقه 18، گول اول بازی را برای کهکشانی های مادرید به ثمر رساند. ارسال رونالدو از سمت چپ، با ضربه تمام کننده ستاره فرانسوی به گول اول بازی تبدیل شد.
چند دقیقه بعد مالاگا می توانست به گول تساوی برسد اما کاسیاس خوش شانس بود و توپی که از بین پاهایش عبور کرد، وارد دروازه نشد. در 15 دقیقه پایانی رئالی ها دو موقعیت خوب را از دست دادند تا بازی در نیمه اول با همان یک گول به پایان برسد.
در دقایق آخر نیمه دوم بازی باز هم این رونالدو بود که در متن حمله رئال قرار داشت و با یک پاس با ضربه سر، گرت بیل را روانه دروازه حریف کرد. ستاره ولزی این بار اشتباه نکرد و با یک ضربه محکم و غیرقابل مهار، گول دوم رئال را به ثمر رساند.
سه دقیقه بعد، ایسکو با دریافت کارت زرد دوم از بازی اخراج شد تا رئال دقایق پایانی را با 10 نفر دنبال کند.
سرانجام فشار تیم میزبان در دومین دقیقه از وقت های تلف شده به ثمر نشست و روکه سانتا کروز روی ارسال آرتور بوکا، دروازه کاسیاس را باز کرد اما فرصتی برای تیم میزبان نبود تا بتوانند به گل تساوی برسند و ثانیه هایی بعد بازی با همان نتیجه 2-1 به پایان رسید.
اکنون رئال مادرید با ۳۳ امتیاز در صدر جدول لالیگا قرار دارد، بارسلونا و اتلتیومادرید با یک بازی کمتر با 31 و ۲9 دوم و سوم هستند.
توقف چلسي در خانه ساندرلند
تیم فوتبال چلسی پس از چندین پیروزی پی در پی شب گذشته در ديداری خارج از خانه، مقابل ساندرلند با تساوی بدون گول متوقف شد.
در نیمه اول، چلسی تیم برتر میدان بود و فابرگاس و ویلیان می توانستند دروازه حریف را باز کنند اما در نهایت توپی از خط دروازه ها عبور نکرد.
در دیگر دیدارهای شب گذشته از لیگ برتر فوتبال انگلستان آرسنال با نتیجه یک بر صفر مقابل وست برومویچ پیروز شد، لیورپول یک بر صفر استوک سیتی را شکست داد و منچستر یونایتد با ۳ گل هال سیتی را از پیشرو برداشت.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

Copyright © 2014. All Rights Reserved.