top

سرمقاله

بهار ميشود


بهار از بيرون و در درون باز ميتابد، غنچه هاي پژمرده دل را پيام زنده شدن و تازه شدن ميرساند، تيره گي هاي ناشي از جنگ و خشونت را مي تاراند و رخوت باقي مانده از برتري خواهي و انحصار را از احساس و انديشه مي زدايد.
بي جهت نيست که شاعران، نقاشان و نغمه سازان و در مجموع همه مردم دلبسته بهار ميشوند، چون بهار به تعبير قرآن، يکي از آيات زنده شدن بعد از مرگ است.

ادامه مطلب...

شمارشگر

ما 73 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

شماره مسلسل 3166

MTN

.رحیم جهانی، آوازخوان کهنهکار افغانستان به عمر ۶۷سالهگی در امریکا در گذشت. اعضای خانهوادۀ این هنرمند میگویند که وی نیمههای شب گذشته در ایالت کالیفورنیای امریکا درگذشتهاست.
سحر صامت، خواهرزادۀ رحیم جهانی گفت که سبب وفات آقای جهانی بیماری سرطان بودهاست.
جهانی در لیسۀ عاشقان و عارفان کابل درس خوانده و پس از آن را در بخش موسیقی در مسکو، تا درجۀ ماستری آموزش دیده بود.
وی همچنان از آوازخوانان همدورؤ ظاهر هویدا، یکی از آوازخوانان خوب و از جمله بنیانگذاران موسیقی آماتور در افغانستان شمرده میشود.
رحیم جهانی که در این اواخر کمتر به کارهای آوازخوانی میپرداخت، ۴۰آهنگ در آرشیف رادیو افغانستان دارد و در زمان خودش یکی از زبانزدترین آوازخوانان کشور به شمار میآمد.
این هنرمند افغان که شوهر سلما جهانی، یکی از بانوان آوازخوان افغانستان بود در زمان حکومت کمونیستی و زمامداری ببرک کارمل افغانستان را ترک گفته به بیرون از کشور رفته بود و همچنان تا کنون در بیرون به سر میبرد.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

Copyright © 2014. All Rights Reserved.