top

سرمقاله

بهار ميشود


بهار از بيرون و در درون باز ميتابد، غنچه هاي پژمرده دل را پيام زنده شدن و تازه شدن ميرساند، تيره گي هاي ناشي از جنگ و خشونت را مي تاراند و رخوت باقي مانده از برتري خواهي و انحصار را از احساس و انديشه مي زدايد.
بي جهت نيست که شاعران، نقاشان و نغمه سازان و در مجموع همه مردم دلبسته بهار ميشوند، چون بهار به تعبير قرآن، يکي از آيات زنده شدن بعد از مرگ است.

ادامه مطلب...

شمارشگر

ما 98 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

شماره مسلسل 3166

MTN

.
وزیر خارجه انگلیس با اعلام رایزنی تلفونی «چاوش اوغلو» با وی در این باره گفت: اختلافات ترکیه و هالند به عنوان اعضای ناتو نگران کننده است.
به نقل از اسپوتنیک تُرک، «بوریس جانسون» وزیر خارجه انگلیس دیروز در اظهاراتی به محورهای مطرح در رایزنی تلفونی خود با «مولود چاوش اوغلو» همتای ترکیه ای اش اشاره کرد.
وزیر خارجه انگلیس در مصاحبه با «رابرت پستو» مجری شبکه تلویزیونی ITV به وی گفت: دقایقی پیش «مولود چاوش اوغلو» با من تماس گرفت. به وی گفتم که از سفر او به لندن استقبال می کنم. هیچ چیز نمی تواند مانع این دیدار باشد.
«بوریس جانسون» در ادامه ابراز امیدواری کرد که اختلافات میان دو کشور ترکیه  هالند حل و فصل گردد.
وی تأکید کرد: اختلافات دو کشور عضو ناتو برای ما نگران کننده است و لذا امیدواریم که به زودی حل شود.
لازم به ذکر است، ترکیه ۱۶ اپریل سال جاری میلادی شاهد برگزاری همه پرسی قانون اساسی پیشنهادی اردوغان است؛ اقدامی که با مخالفت کشورهای اروپایی همراه گردیده است.
کشورهای اروپایی اصلاحات قانون اساسی ترکیه را گامی در راستای تثبیت قدرت «تَک نفره» اردوغان می دانند.
پیش از این نیز، آلمان از سفر وزیر عدلیه ترکیه برای شرکت در تجمع تبلیغاتی اتباع تُرک در این کشور جلوگیری کرده بود.
دو روز پیش نیز، پس از اینکه هالند اجازه فرود هواپیمای حامل «مولود چاوش‌ اوغلو» وزیر خارجه ترکیه به این کشور را نداد؛ جنگ لفظی سختی میان «رجب طیب اردوغان» رئیس جمهور ترکیه و «مارک روت» (Mark Rutte) نخست وزیر هالند درگرفت؛ به نحوی که اردوغان آمستردام را به تحریم های ویژه ای تهدید کرد.
گفتنی است سخنرانی مقامات ترکیه ای در راستای تبلیغ به نفع همه پرسی قانون اساسی ترکیه که برای  تغییر نظام سیاسی این کشور از پارلمانی به ریاستی است؛ انجام می گیرد.
نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

Copyright © 2014. All Rights Reserved.