top

سرمقاله

بهار ميشود


بهار از بيرون و در درون باز ميتابد، غنچه هاي پژمرده دل را پيام زنده شدن و تازه شدن ميرساند، تيره گي هاي ناشي از جنگ و خشونت را مي تاراند و رخوت باقي مانده از برتري خواهي و انحصار را از احساس و انديشه مي زدايد.
بي جهت نيست که شاعران، نقاشان و نغمه سازان و در مجموع همه مردم دلبسته بهار ميشوند، چون بهار به تعبير قرآن، يکي از آيات زنده شدن بعد از مرگ است.

ادامه مطلب...

شمارشگر

ما 96 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

شماره مسلسل 3166

MTN

. 
وزارت سرحدات و قبایل افغانستان می گوید که ارتش پاکستان با راه اندازی حملات در مناطق قبایلی، می خواهد که مردم این مناطق را مجبور به ترک خانه های شان کرده و در این ساحات، تاسیسات نظامی ایجاد کند.
پس از آن که تنش های مرزی میان افغانستان و پاکستان افزایش یافته است، دولت افغانستان می گوید که پاکستان به دنبال ایجاد تاسیسات نظامی در مناطق قبایلی است.
عبدالغفور لیوال، سرپرست وزارت سرحدات و قبایل روز سه شنبه (۲۴حوت) در یک نشست خبری در کابل گفت که حملات راکتی نظامیان پاکستانی هنوز هم در مناطق قبایلی جریان دارد.
آقای لیوال افزود که مناطق قبایلی کاملآ وضعیت نظامی را به خود گرفته و از افراد کشته و زخمی شده دراین مناطق آمار وجود ندارد.
او گفت که پاکستان با حملات راکتی خود می خواهد مردم مناطق قبایلی را مجبور به ترک محل شان کند و سپس تاسیسات نظامی دراین ساحات ایجاد نمایند اما دولت افغانستان این اجازه را به پاکستان نمی دهد.
آقای لیوال تصریح کرد که هر دو طرف خط دیورند باید برای حل تنش های شان به مردم مناطق قبایلی مراجعه کرده و نظر آنان را بخواهند و تصمیم را باید مردم بگیرند.
به گفته سرپرست وزارت سرحدات وقبایل دولت افغانستان از تحرکات نظامیان پاکستان در مناطق قبایلی به سازمان ملل شکایت کرده و اگر این مشکل از طریق راه های دیپلماتیک حل نکردد حکومت افغانستان به مردم مراجعه و تصمیم مردم را دراین زمینه خواهد پرسید. این اظهارات درحالی مطرح می شود که دراین اواخر پیش از یکماه می شود که راه های مرزی میان افغانستان وپاکستان مسدود است و دولت افغانستان از پاکستان به سازمان ملل شکایت کرده است. تنش های مرزی میان افغانستان و پاکستان مساله ای تازه ای نیست و هر دو کشور بارها روی این مساله دچار تنش های شدید شده اند.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

Copyright © 2014. All Rights Reserved.