top

سرمقاله

بهار ميشود


بهار از بيرون و در درون باز ميتابد، غنچه هاي پژمرده دل را پيام زنده شدن و تازه شدن ميرساند، تيره گي هاي ناشي از جنگ و خشونت را مي تاراند و رخوت باقي مانده از برتري خواهي و انحصار را از احساس و انديشه مي زدايد.
بي جهت نيست که شاعران، نقاشان و نغمه سازان و در مجموع همه مردم دلبسته بهار ميشوند، چون بهار به تعبير قرآن، يکي از آيات زنده شدن بعد از مرگ است.

ادامه مطلب...

شمارشگر

ما 103 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

شماره مسلسل 3166

MTN

.
جمعی از عالمان دین با تاکید بر وحدت بین مذاهب اسلامی از اختلاف افگنی برخی عالمان دینی در کشور به شدت انتقاد دارند.
این عالمان دینی روز سه شنبه(۲۴ حوت) در نشستی زیر نام "علما و تحولات جاری در افغانستان" وحدت میان مذاهب اسلامی را یک ضرورت جدی عنوان کرده و گفتند که عالمان دین با همگرائی شان باید وحدت میان پیروان مذاهب مختلف اسلامی را در افغانستان تقویت کنند.
این عالمان اختلافات فقهی میان مذاهب اسلامی را اندک دانسته و بیان داشتند که علمای دین نباید این اختلافات را برجسته ساخته و میان امت اسلامی تفرقه افگنی کنند.
آنان خاطر نشان ساختند، برخی افراد که در میان مذاهب اسلامی تفرقه افگنی می کنند عالمان واقعی دین نیستند و از این عنوان سوء استفاده می کنند.
این عالمان تاکید کردند که تنهاعالمان واقعی دین می توانند بنیانگزار وحدت در جوامع اسلامی باشند و نقش آنان باید بیش از این در جامعه تقویت گردد.
مولوی صافی یکی از این عالمای دینی گفت: "حفظ وحدت در شرایط امروزی کشور از ضروریات جدی است، و ما باید به این فکر باشیم که از چه راهی وحدت میان را تقویت می توانیم".
او بیان داشت که علما باید نقاط آسیب پذیر جامعه را تشخیص دهند و با درک درست از وضعیت، زمینه همگرائی را میان مذاهب اسلامی مساعد سازند.
وی تصریح کرد که شعارهای شیعه، سنی، شمالی و جنوبی از توطئه های دشمنان مردم افغانستان است و علماء با تشخیص اهداف دشمنان باید اختلافات را میان مذاهب از بین برده و این توطئه ها را خنثا سازند.
این در حالی است که پیش از این نیز رئیس جمهور غنی بر اهمیت نقش علما در تنویر افکار عامه تاکید کرده و از آنان خواسته است که با همگرائی شان دسیسه های کسانی را که به اختلاف افگنی در کشور دامن می زنند خنثا نمایند.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

Copyright © 2014. All Rights Reserved.