top

سرمقاله

بهار ميشود


بهار از بيرون و در درون باز ميتابد، غنچه هاي پژمرده دل را پيام زنده شدن و تازه شدن ميرساند، تيره گي هاي ناشي از جنگ و خشونت را مي تاراند و رخوت باقي مانده از برتري خواهي و انحصار را از احساس و انديشه مي زدايد.
بي جهت نيست که شاعران، نقاشان و نغمه سازان و در مجموع همه مردم دلبسته بهار ميشوند، چون بهار به تعبير قرآن، يکي از آيات زنده شدن بعد از مرگ است.

ادامه مطلب...

شمارشگر

ما 88 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

شماره مسلسل 3166

MTN

.
وزارت دفاع با رد گزارش هیات مشرانو جرگه از حمله بر شفاخانه ۴۰۰ بستر، می‌گوید که یافته‌های این وزارت نشان می‌دهد که این حمله از داخل شفاخانه صورت نگرفته و مهاجمان از بیرون آمده‌اند. هلال‌الدین هلال، معاون وزارت دفاع در امور کشفی و استخباراتی که ریاست کمیسیون بررسی قضیه حمله بر شفاخانه ۴۰۰ بستر را نیز بر عهده دارد، در نشست خبری بیان داشت، تا هنوز هیچ سند و شواهدی وجود ندارد که این حمله از درون شفاخانه صورت گرفته باشد.
او هم‌چنان گفت که در رابطه به این قضیه تا هنوز ۲۴ نفر بازداشت شده که شامل نظامیان و پرسونل شفاخانه می‌باشند.
او هم‌چنان گفت که در جمع افراد بازداشت شده پرسونل شفاخانه و ۲ جنرال هم شامل است و آن‌ها تحت بازجویی قرار دارند. آقای هلال گفت که در رویداد حمله بر شفاخانه چهارصد بستر، حدود ۵۰ نفر کشته و ۳۱ نفر زخمی هستند.
اما دولت وزیری، سخنگوی وزیر دفاع چندبار تاکید کرده بود که در این رویداد ۳۱ نفر کشته و ۵۳ نفر دیگر زخمی هستند.
با این حال، هلال‌الدین هلال، معاون وزارت دفاع در امور استراتژیک و استخبارات، بیان داشت که پیش از این شمار تلفات از سوی این اداره ۳۱ نفر کشته و ۹۹ نفر زخمی ارایه شده بود؛ اما به دلیل عمق جراحت‌ها تعدادی از این زخمی‌ها جان داده و اکنون شمار کشته‌ها در حدود ۵۰ نفر رسیده، و رقم زخمی‌ها کاهش یافته و به ۳۱ نفر رسیده است.
اما هیاتی از مشرانو جرگه با نشر گزارشی گفته بود که حمله بر شفاخانه ۴۰۰ بستر از دورن این شفاخانه با کمک نفوذی‌ها انجام شده که در پی آن ۸۲ نفر کشته و ۱۲۰ نفر زخمی شده‌اند؛ ولی آقای هلال آن را رد کرده و گفت: «وکیل صاحبان در بی‌خبری مطلق قرار دارند. آن‌ها این آمار را با سلیقه‌های مختلف و با دید خود بیان کرده‌اند و به هیچ وجه حقیقت ندارد».
این مقام وزارت دفاع گفت که در حمله بر شفاخانه ۴۰۰ بستر ۵ مهاجم با یک موتری که پلیت آن جعلی بوده بر شفاخانه وارد شده که نخست یک تن آن‌ها خود را منفجر می‌سازد و ۴ تن دیگر وارد شفاخانه می‌شوند. این در حالی است که پیش از این دولت وزیری، سخنگوی وزارت دفاع گفته که یک مهاجم انتحاری نخست خود را در مقابل دروازه ورودی شفاخانه منفجر ساخته و ۳ تن دیگر، خود را وارد شفاخانه کردند. او هم‌چنان گفت که در میان مهاجمان، اتباع خارجی و داخلی وجود دارند.
اقای هلال گفت که این وزارت یافته‌های خود را به هدف بررسی به امنیت ملی سپرده است چون ظرفیتی را که این اداره از لحاظ تخنیکی دارد، وزارت دفاع تا هنوز در دست ندارد. با این حال، رسانه‌های خارجی و داخلی از دست داشتن داکتران از داخل شفاخانه در این حمله گزارش داده‌اند و آمارهایی را که از تلفات آن ارایه کرده‌اند، بیشتر از آن چیزی است که وزارت دفاع ارایه کرد.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

Copyright © 2014. All Rights Reserved.