top

سرمقاله

بهار ميشود


بهار از بيرون و در درون باز ميتابد، غنچه هاي پژمرده دل را پيام زنده شدن و تازه شدن ميرساند، تيره گي هاي ناشي از جنگ و خشونت را مي تاراند و رخوت باقي مانده از برتري خواهي و انحصار را از احساس و انديشه مي زدايد.
بي جهت نيست که شاعران، نقاشان و نغمه سازان و در مجموع همه مردم دلبسته بهار ميشوند، چون بهار به تعبير قرآن، يکي از آيات زنده شدن بعد از مرگ است.

ادامه مطلب...

شمارشگر

ما 73 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

شماره مسلسل 3166

MTN

.


مسکو در ماه اپریل میزبان کنفرانس صلح در مورد افغانستان خواهد بود

مشاور امنیت ملی افغانستان می‌گوید، مسکو در ماه آینده میزبان کنفرانسی در باره صلح، بازسازی و امنیت افغانستان خواهد بود.
محمد حنیف اتمر در سفر اخیر خود به مسکو با مقام‌های روسیه به شمول وزیر امور خارجه و مشاور امنیت ملی این‌کشور در باره وضعیت امنیتی افغانستان، بحث و گفتگو کرد.
مشاور امنیت ملی افغانستان گفت، مسکو به او اطمینان داده‌است که به همکاری‎های خود در ارتباط با تامین صلح و ثبات در افغانستان، ادامه می‌دهد.
مشاور امنیت ملی افغانستان می‌گوید، در کنفرانسی که در ماه اپریل امسال در مسکو در باره افغانستان برگزار می‌شود، نماینده‌های ۱۲ کشور اشتراک خواهند کرد.
محمد حنیف اتمر گفت، در این کنفرانس گفتگو به سطح دول صورت می‌گیرد و اشتراک نمایندۀ طالبان در آن مطرح نشده‌است.
آقای اتمر که شام دیروز در مصاحبۀ اختصاصی با رادیو آزادی صحبت می‎کرد، گفت که در مورد اشتراک طالبان در این نشست هیچگونه توافقی صورت نگرفته‌است.
وی افزود: "هیچ نوع موافقۀ در مورد اشتراک طالبان در هیچ کنفرانسی نشده، بلکه بر عکس ما به موقف مشترک بسیار خوب با دولت روسیه رسیدم که مجلس آینده به ابتکار روسیه و به اشتراک ۱۲ کشور در ماه اپریل صورت گیرد و در این مجلس هیچ نوع دعوت از طالبان صورت نمی‌گیرد، بلکه این مجلس بین دولت‌ها است و دولت‌ها به بحث می‌پردازند."
بر اساس گزارش خبرگزاری ایتارتاس روسیه، در این نشست از امریکا که یک شریک استراتژیک افغانستان به شمار می‌رود، نیز دعوت شده‌است. اما امریکا تاکنون چیزی نگفته‌است.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

Copyright © 2014. All Rights Reserved.