top

سرمقاله

بهار ميشود


بهار از بيرون و در درون باز ميتابد، غنچه هاي پژمرده دل را پيام زنده شدن و تازه شدن ميرساند، تيره گي هاي ناشي از جنگ و خشونت را مي تاراند و رخوت باقي مانده از برتري خواهي و انحصار را از احساس و انديشه مي زدايد.
بي جهت نيست که شاعران، نقاشان و نغمه سازان و در مجموع همه مردم دلبسته بهار ميشوند، چون بهار به تعبير قرآن، يکي از آيات زنده شدن بعد از مرگ است.

ادامه مطلب...

شمارشگر

ما 77 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

شماره مسلسل 3166

MTN

.
اعضای مجلس سنا با تاکید بر برگزاری انتخابات پارلمانی و شوراهای ولسوالی، خواستار اعلام تقویم انتخابات شدند.
فضل‌هادی مسلمیار، رئیس مجلس سنا در نشست دیروز این مجلس از کمیسیون مستقل انتخابات خواست تا مسوولیت خود را ادا کرده و زمان برگزاری انتخابات را اعلان کند.
آقای مسلمیار از حکومت وحدت ملی نیز خواست که به استقلالیت کمیسیون های انتخاباتی احترام گداشته و در کار این کمیسیون‌ها مداخله نکند.
بحث برگزاری انتخابات و مشخص شدن تقویم انتخاباتی از بحث های داغ در نشست علنی  روزیکشنبه مجلس سنا بود.
گل‌احمد اعظمی، عضو مجلس سنا تاکید کرد: انتخابات باید در زمانش برگزار شود.
حنفی عضو دیگر مجلس سنا نیز با بیان این‌که «مردم چشم به راه برگزاری انتخابات هستند»، گفت: مسوولین کمیسیون انتخابات هر چه زودتر باید زمان برگزاری انتخابات را نهایی سازند.
این درخواست‌ها در حالی مطرح می‌شود که رئیس دارالانشای کمیسیون مستقل انتخابات به طور تلویحی گفته است که انتخابات پارلمانی و شوراهای ولسوالی در سال آینده برگزار نخواهد شد.
امام محمد وریماچ رئیس دارالانشای کمیسیون مستقل انتخابات گفت که اگر بحث‌ها و مطالعات تخنیکی درین مورد که در انتخابات پیش‌رو از کدام تکنالوژی استفاده شود به زودی نهایی نگردد انتخابات در سال ۱۳۹۶ برگزار نخواهد شد.
براساس قانون، انتخابات پارلمانی باید در بهار سال ۱۳۹۴ برگزار می‌شد، اما به دلیل به درزا کشیدن اصلاحات انتخاباتی این انتخابات تاکنون برگزار نشده است.
گزینش چهره های جدید در کمیسیون‌های انتخاباتی بخشی از اصلاحات در نظام انتخاباتی کشور به شمار می‌رود.
ریاست جمهوری چندی پیش گفته بود که تقویم انتخاباتی در روزهای نخست سال جدید خورشیدی نهایی و اعلام می‌شود.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

Copyright © 2014. All Rights Reserved.