top

سرمقاله

بهار ميشود


بهار از بيرون و در درون باز ميتابد، غنچه هاي پژمرده دل را پيام زنده شدن و تازه شدن ميرساند، تيره گي هاي ناشي از جنگ و خشونت را مي تاراند و رخوت باقي مانده از برتري خواهي و انحصار را از احساس و انديشه مي زدايد.
بي جهت نيست که شاعران، نقاشان و نغمه سازان و در مجموع همه مردم دلبسته بهار ميشوند، چون بهار به تعبير قرآن، يکي از آيات زنده شدن بعد از مرگ است.

ادامه مطلب...

شمارشگر

ما 95 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

شماره مسلسل 3166

MTN

.مجلس اعیان بریتانیا با تصویب لایحه خروج این کشور از اتحادیه اروپا، راه را برای آغاز اجرایی‌شدن لایحه‌ای که به بریگزیت شهرت یافته هموار کرد.
اکنون ترزا می، نخست‌وزیر می‌تواند با فعال‌کردن ماده ۵۰ قانون اتحادیه اروپا فرآیند اجرایی این جدایی تاریخی را رسما آغاز کند.
با تصویب مجلس لردها، حالا برگزیت تنها منتظر امضاء و مهر سلطنتی است که انتظار می‌رود  امروز صورت گیرد.
بر این اساس، نخست‌وزیر بریتانیا دست کم به لحاظ تئوریک از روز سه‌شنبه قانونا مجاز خواهد بود کشورش را از اتحادیه اروپا خارج کند و مذاکرات در این رابطه را با مقام‌های اروپایی آغاز کند.
با وجود این، مقام‌ها دولتی می‌گویند خانم مِی بنا ندارد دست کم در روزهای باقی مانده از هفته جاری چنین اقدامی کند.
به گفته مقام‌ها او در روزهای باقی مانده از ماه مارچ رسما رهبران اروپایی را از تصمیم کشورش برای خروج از این اتحادیه مطلع خواهد کرد و بدین ترتیب، مذاکرات رسمی برای این جدایی که تخمین زده شده دو سال به طول خواهد کشید از ابتدای ماه آینده آغاز می‌شود.   منبع: بی بی سی
 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

Copyright © 2014. All Rights Reserved.