top

سرمقاله

بهار ميشود


بهار از بيرون و در درون باز ميتابد، غنچه هاي پژمرده دل را پيام زنده شدن و تازه شدن ميرساند، تيره گي هاي ناشي از جنگ و خشونت را مي تاراند و رخوت باقي مانده از برتري خواهي و انحصار را از احساس و انديشه مي زدايد.
بي جهت نيست که شاعران، نقاشان و نغمه سازان و در مجموع همه مردم دلبسته بهار ميشوند، چون بهار به تعبير قرآن، يکي از آيات زنده شدن بعد از مرگ است.

ادامه مطلب...

شمارشگر

ما 78 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

شماره مسلسل 3166

MTN

.سازمان هوافضای جاپان با توجه به نگرانی‌های این کشور در خصوص برنامه‌ موشکی کوریای شمالی، از پرتاب یک ماهوارۀ جاسوسی جدید به فضا خبر داد.
به نقل از خبرگزاری فرانسه، سازمان هوافضای جاپان ماهواره جاسوسی رادار ۵  را روز جمعه (۲۷ حوت) با استفاده از موشک ماهواره‌بر H-۲A ، از یک سکوی پرتاب در جنوب غرب این کشور شلیک کرد.
این ماهواره جدید به‌جای ماهواره کنونی که به پایان کار خود نزدیک می‌شود، در مدار قرار می گیرد. جاپان از سال ۲۰۰۳ میلادی با استفاده از پرتاب ماهواره‌های جاسوسی به مدار زمین، مشغول جاسوسی از کوریای شمالی است.
ماهواره جدید جاسوسی جاپان جایگزین یکی از سه ماهواره‌های راداری می‌شود که در سال ۲۰۱۱ به فضا پرتاب شد.
این ماهواره‌ها رسماً برای «جمع‌آوری اطلاعات»- به تعبیر دیگر برای جاسوسی- به کار می‌روند اما رصد و ارزیابی خسارات ناشی از پدیده‌های طبیعی نیز از دیگر موارد استفاده آن‌ها است.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

Copyright © 2014. All Rights Reserved.