top

سرمقاله

بهار ميشود


بهار از بيرون و در درون باز ميتابد، غنچه هاي پژمرده دل را پيام زنده شدن و تازه شدن ميرساند، تيره گي هاي ناشي از جنگ و خشونت را مي تاراند و رخوت باقي مانده از برتري خواهي و انحصار را از احساس و انديشه مي زدايد.
بي جهت نيست که شاعران، نقاشان و نغمه سازان و در مجموع همه مردم دلبسته بهار ميشوند، چون بهار به تعبير قرآن، يکي از آيات زنده شدن بعد از مرگ است.

ادامه مطلب...

شمارشگر

ما 84 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

شماره مسلسل 3166

MTN

.

 وزیر امور خارجه امریکا در مورد تهدید نظامی کوریای شمالی هشدار داده که کشورش در برخورد با کوریای شمالی گزینه نظامی را روی میز دارد. به نقل از بی بی سی، روز جمعه، (۲۷ حوت)، رکس تیلرسون، وزیر خارجه امریکا که از کوریای جنوبی بازدید می کند، در واکنش به اقدامات نظامی کوریای شمالی گفت که ممکن است سیاست کنونی امریکا نسبت به کوریای شمالی تغییر یابد و افزود که ایالات متحده گزینه نظامی علیه کوریای شمالی را مردود نمی‌داند. آقای تیلرسون گفته است که یکی از اهداف سفر منطقه‌ای او تمرکز بر یافتن "رویکردی جدید" نسبت به کوریای شمالی است. وی گفت که تمامی تلاش‌های دو دهه گذشته برای غیرهسته‌ای کردن کوریای شمالی با شکست مواجه شده است. وزیر خارجه امریکا که در یک نشست خبری مشترک با یون بیونگ‌سه، وزیر خارجه کوریای جنوبی شرکت داشت گفت: "بگذارید به صراحت بگویم که سیاست شکیبایی استراتژیک ما در مورد کوریای شمالی به انتها رسیده و ما سرگرم بررسی مجموعه ‌ی از اقدامات امنیتی و دیپلوماتیک هستیم در حالیکه تمامی گزینه‌ها روی میز قرار دارد." وی هشدار داد که اگر کوریای شمالی امنیت کوریای جنوبی را مورد تهدید قرار دهد "با واکنش مناسب مواجه خواهد شد." رکس تیلرسون در مورد نوع برخورد با کوریای شمالی گفت که "اگر آن کشور تهدید ناشی از برنامه تسلیحاتی خود را به سطحی افزایش دهد که از نظر ما مستلزم اقدام عملی باشد، آنگاه گزینه نظامی روی میز خواهد بود." وی از چین خواست تا تحریم‌های وضع شده علیه کوریای شمالی را به طور موثر به اجرا بگذارد و افزود که نیازی نیست که چین به خاطر اینکه امریکا یک شبکه دفاع ضد موشکی در کوریای جنوبی مستقر کرده، این کشور را تنبیه کند.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

Copyright © 2014. All Rights Reserved.