top

سرمقاله

بهار ميشود


بهار از بيرون و در درون باز ميتابد، غنچه هاي پژمرده دل را پيام زنده شدن و تازه شدن ميرساند، تيره گي هاي ناشي از جنگ و خشونت را مي تاراند و رخوت باقي مانده از برتري خواهي و انحصار را از احساس و انديشه مي زدايد.
بي جهت نيست که شاعران، نقاشان و نغمه سازان و در مجموع همه مردم دلبسته بهار ميشوند، چون بهار به تعبير قرآن، يکي از آيات زنده شدن بعد از مرگ است.

ادامه مطلب...

شمارشگر

ما 73 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

شماره مسلسل 3166

MTN

.


رئیس جمهوری چین و پادشاه عربستان سعودی خواستار افزایش سطح همکاری های دو جانبه شدند.
به نقل از شینهوا، «شی جین پینگ» رئیس جمهوری چین و «سلمان بن عبدالعزیز» پادشاه عربستان سعودی که در پکن دیدار کردند بر افزایش سطح همکاری ها در همه زمینه ها و مستحکم تر کردن شراکت استراتژیک دو کشور تاکید کردند.
رئیس جمهوری چین در این دیدار به سفر سال گذشته خود به عربستان اشاره کرد که طی آن دو طرف در رابطه با افزایش همکاریهای دو جانبه در سطح جهانی و منطقه ای به توافقاتی رسیده بودند. وی افزود از اینکه می بیند دو کشور به افزایش سطح همکاری های پایبند هستند خوشحال است.
شی جین پینگ ادامه داد: چین از عربستان سعودی در مسیری که رو به پیشرفت و استقلال و امنیت در پیش گرفته است، حمایت می کند. وی چین را بازار باثباتی برای نفت عربستان خواند و خواهان افزایش همکاری ها در حوزه های انرژی، ارتباطات، حمل و نقل هوایی، سرمایه گذاری و امور مالی، فرهنگ، آموزش، بهداشت، تکنالوژی، گردشگری، رسانه و امور امنیت شد.
وی افزود: چین و کشورهای مسلمان به یکدیگر احترام می گذارند و نمونه ای از همزیستی هماهنگِ تمدنها هستند.
رئیس جمهوری چین در ادامه گفت: چین در امور خاورمیانه، طرفدار احترام به حاکمیت ملی کشورها و عدم دخالت در امور داخلی آنها است.
ملک سلمان نیز ضمن اعلام حمایت از سیاست چین واحد، گفت که خواهان افزایش سطح همکاری ها در همه زمینه و استحکام شراکت استراتژیک دو کشور است و افزود طرفدار افزایش نقش چین در تحولات خاورمیانه است.


نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

Copyright © 2014. All Rights Reserved.